top of page

Bütünsel İnsan- Aşk İlişkilerini Anlamak ve Bilinçli Yaratmak

Bütünsel İnsan- Aşk İlişkilerini Anlamak ve Bilinçli Yaratmak

Saat ve Yer

20 Şubat 2022 Pazar

13:00

21 Mart 2022 Pazartesi

15:00

Paylaş

Etkinlik Hakkında

İlişkiler sevgisizlikten bitmez, duygusal bağ ve yakınlık olmadığında biter. Hatta en başında bu duygusal bağı ve yakınlığı kuramadığımızda gerçekten başlayamaz bile. Ve en seksi, en çekici olan, fiziksel güzellik, dantel iç çamaşırlar değil, yakınlıktır.Bu yakınlıktan aşk ve tutku doğar.


Bu seminer kısaca :

Ruhunuzun, kalbinizin, aklınızın bir olduğu, “mutlu” aşkı yaratmanız için gerekli olan farkındalık, yakınlık ve yetkinlikleri size kazandırmak için tasarlandı.

Bu seminer sadece daha iyi bir eş olmanıza değil aynı zamanda daha iyi bir ebeveyn de olmanıza yardımcı olur.

Semineri, Center for Right Relationship (CRR) Global dan mezun, ilişki sistemleri danışmanı Gül Yücel vermektedir. Gül Yücel, 12 yıldır ilişki sistemleri üzerine çalışmaktadır ve bu semineri Dubai ve İstanbul da vermektedir.


Seminerin İçeriği :

İlişkilerimizde gelişimimiz üç aşamada olduğundan, seminerimiz de üç ana bölümden oluşuyor:

İlişkide BEN : Mutlu bir aşk ilişkisi önce kendimizle başlar. Bu ilişki bana ne veriyor diye düşünmeden önce, ilişkide ben ne veriyorum, ilişkide ben kimim ve ilişkideki sorunlarda benim payım nedir sorularının cevaplarını aramakla bilinçli ilişkilerin dünyasına gireriz.

İlişkide SEN : Bu bölümde dikkatimize ilişkideki seçimlerimize yönlendiririz. Bay yanlış/ bayan yanlış kim? Hangi tip kişilik özelliklerinden ve ilişkilerden kaçınmalıyız? Nasıl en başında tanıyacağız? Benim için uygun eş kimdir? Birbirimize Uygun olduğumuzu nasıl anlarız? Sorularının cevaplarını bu bölümde netleştireceğiz.

İlişkide BİZ : İlişki “sen ve ben bir çatı altında" olmak değil, biz olabilmektir.Mutlu bir aşk ilişkisi için, doğru insan olmak, doğru insanı seçmek ön şarttır evet, ama en önemlisi “doğru sevmeyi de öğrenmemiz gerekir. Herşeyin eğitimini alan biz, sevmeyi nereden öğrendik peki? İlişkimizde aşkı, tutkuyu yakınlığı yaratan, besleyen nedir? Aşkı yok eden nedir? İlişkimizin kritik bir aşamaya geldiğini nasıl anlayacağız? Ve ilişkinin önemli karar noktalarında nasıl doğru seçimler yapacağız?Hangi ilişki alışkanlıklarını geliştireceğiz? Bu bölümde bu soruların cevaplarını konuşacağız.


Seminerin methodu:

Seminerimizin içeriği, ilişki ve aile terapisi alanında son 30 yılda yapılan araştırmaların kaynakları üzerine kurulmuştur.

Kendinize özel yanıtlarınızı bulmanıza yardımcı olan alıştırmalar yani deneyimsel öğrenme üzerine seminerin akışı tasarlanmıştır.

Ve kolaylıkla ilişkilerinizde uygulayacağınız araçları size sunar.


Bu seminer sizin için mi?

Öncelikle yukarıdaki metni okuma sabrını gösterdiyseniz, kendi mutluluğunuza kararlısınız demektir. Kararlarda büyük bir yaratım enerjisi vardır

Bu seminer zoom üzerinden 4 oturum da bulunmanızı, yani zaman ve emek koymanızı isteyecek. Aynı bir ilişkide olduğu gibi, ruhen bedenen zihnen orada olmanızı ve bilinçli bir şekilde ilişkinizi yaratmanızı sizden isteyecek. Bu seminere bu emeği koyabilirseniz, ilişkinize de koyabilirsiniz.

Şimdi bir an içinizden geçebilir, diyebilirsiniz ki neden bu kadar zahmete gireyim, ilişki durumum da böyle gelmiş böyle gider, bir şekilde hayatımda şimdiye kadar olduğu gibi. Bu sesi duyduğunuzda şunu hatırlayabilirsiniz, mutluluk, mutsuz olmamaktan çok daha büyük bir şeydir.

Eşimiz yada sevgilimiz ile kurduğumuz mutlu ve yakın bir ilişki, sadece kişisel gelişim yolculuğumuzun önemli bir kaynağı değil aynı zamanda hayat deneyimimizi zenginleştiren güzelleştiren bir kaynaktır. Eğer sizde böyle düşünüyorsanız bu seminer sizin içindir.

Bir ilişki içinde olmadığınızda kendinizi, yalnız, mutsuz, belki de eksik hissetmeye eğiliminiz mi var? O zaman bu seminer yine sizin için.

Seminere bireysel gelişiminize hizmet ettiği için çift olarak katılmanız, hatta katılmak için bir ilişki içinde olmanız gerekmiyor.

Bu seminer kendi mutluluğuna kararlı, aşkı yaşamak yaşatmak isteyen ve daha azına da evet demek istemeyenler içindir.

Seminerin sonunda…

  • Ask ilişkilerinin çekim kimyasını ve eş seçimlerinin dinamiğini anlayacaksınız.

  • Size ilişkilerinizde zarar veren inançlarınızı, yani geleneksel aşk mitlerini kıracaksınız.

  • Kendinizin ve eşinizin ilişkideki davranışlarınızı daha iyi anlayıp, yenilerini geliştireceksiniz.

  • İlişkilerinizi yöneten ve yönlendiren duygu ve ihtiyaçlarınızı fark edeceksiniz.

  • Sevgiyi uzaklaştırmamayı ve kalbinizi açmayı öğreneceksiniz.

  • Hangi ilişkilerin sizin için doğru olmadığı konusunda netleşip, bir ilişki vizyonu oluşturacaksınız.

  • İlişkinizdeki aşkı ve yakınlığı koruyacak, geliştirecek alışkanlıkları ve yaklaşımları ve süregelen problemleri eşinizle nasıl çözeceğinizi öğreneceksiniz.

Seminer Süresi :

Zoom üzerinden toplam 8 saat olan seminerimiz 4 oturum olarak verilecektir.


28 Şubat 2021 16:00-18:00

7 Mart 2021 16:00-18:00

14 Mart 2021 16:00-18:00

21 Mart 2021 16:00-18:00


Katılım ve Ücreti :

Bu seminer deneyimsel öğrenme yani alıştırmalar üzerine tasarlandığı için, katılım sayımız sınırlıdır.

Seminerimizi pandemi süresinde sosyal sorumluluğumuz olarak erken kayıtlar için 50% indirimli olarak açıyoruz.

17 Şubat öncesi erken kayıt indirimli olarak kişi başı ücreti 400 tl dir.

14 -28 Şubat arasında kayıt ücreti 800 tl dir.


Ödeme için link: https://www.sopsy.com/d/A7Va3k

Sorularınız için gulyucel@eticsconsulting.com

Katılımcılar

Hata oluştu lütfen tekrar deneyin

Kaydedildi

QR Okut

QR Okut

bottom of page