top of page
Didem Uycan Yılmaz

Didem Uycan Yılmaz

Yoga Eğitmeni, Ekonomist

Didem’in bedeni ile olan ilişkisi 7 yaşında iken katıldığı ritmik jimnastik derslerine dayanmaktadır. Daha sonra okul ve çalışma hayatı boyunca kendi bedeni ile zayıflayan bağı, 2010 yılında katıldığı yoga dersleri ile tekrar canlanmıştır. Daha ilk derslerde canlanan o bağ Didem’in kendine doğru olan yolculuğunun da başlangıcı olmuştur. Yoganın kişinin kendi özü ile ve dolayısı ile hayatın kendisi ile daha derin bir bağ kurmasına yardımcı olduğunu düşünen Didem derslerinde katılımcılara bu bağı hatırlatmada yardımcı olmaktadır.

2016 yılında katıldığı 200 saatlik Berivan Aslan Sungur – Yin Yoga Temel Eğitimi’nde Berivan Aslan Sungur’un yogayı hayatın içine taşıma bakış açısından çok etkilenmiştir. Bu eğitim ile birlikte yogaya bakış açısı tamamıyla değişmiş ve bu alanda eğitimini devam ettirmeye karar vermiştir. Berivan Aslan Sungur’un farklı eğitimlerine katılmış ve kendisi ile 500 saatlik bir eğitim sürecini tamamlamıştır.

Yaklaşık 7 sene boyunca kendi yoga pratiğini geliştirdikten sonra kendi yolculuğunda keşfettiklerini ve aldığı bilgileri başkaları ile de paylaşmak niyetiyle 2017 yılında ekonomist olarak devam eden 12 yıllık kurumsal hayat deneyimini sonlandırarak yoga eğitmenliği yapmaya başlamıştır. Aktif olarak yin yoga, tao vinyasa ve hamile yogası özel ve grup dersleri vermektedir.

bottom of page